2018.06.12

Znamy zwycięzców Aulerów 2018

7 czerwca 2018 roku w Campus Warsaw odbyła się gala Aulerów. W trakcie wydarzenia 34 startupy walczyły o nagrodę Aulera.…

7 czerwca 2018 roku w Campus Warsaw odbyła się gala Aulerów. W trakcie wydarzenia 34 startupy walczyły o nagrodę Aulera. Finałowo Jury wyłoniło trójkę laureatów: BeesFund, CodersLab i UserEngage.

BeesFund jest pierwszą w Polsce platformą finansowania społecznościowego o charakterze udziałowym. Umożliwia pomysłodawcom zachęcanie Internautów do gromadzenia kapitału na realizację własnych przedsięwzięć biznesowych, społecznych i kulturalnych.

UserEngage to narzędzie do automatyzacji marketingu które pozwala w pełni zrozumieć zachowanie każdego klienta, czy użytkownika strony internetowej. Łącząc wiedzę na temat każdej interakcji pomiędzy firmą a klientem z automatyczną wielokanałową komunikacją, pozwala na płynną współpracę działów sprzedaży, marketingu i obsługi klienta.

CodersLab to założona w 2013 roku polska firma szkoleniowa z branży IT, uznawana za największą szkołę programowania w Polsce, a zarazem za pierwszą na polskim rynku firmę oferująca szkolenia typu bootcamp z programowania komputerowego w zakresie: PHP, Python, Ruby, Node.js, .Net oraz WordPress. Szkolenia ukierunkowane są na kształcenie specjalistów w zakresie m.in.: front-end developer, back-end developer oraz full-stack developer.

Aulera specjalnego za wkład w rozwój środowiska startupowego otrzymała konferencja infoShare. Nagrodę odebrał w imieniu całego zespołu Grzesiek Borowski.

2018.06.04

Pelion Platynowym Partnerem w konkursie Aulery 2018!

Miło nam poinformować, że Patronat Platinium nad Konkursem Aulery 2018 objęła firma Pelion. Pelion doskonale wie, jak szybko rosną oczekiwania…

Miło nam poinformować, że Patronat Platinium nad Konkursem Aulery 2018 objęła firma Pelion. Pelion doskonale wie, jak szybko rosną oczekiwania wobec świata biznesu.

Firma od 28 lat uczestniczy w budowie i rozwoju rynku ochrony zdrowia w Polsce i na Litwie. Ambicją Pelion jest wytycznie kierunków rozwoju branży, przede wszystkim z myślą o zdrowiu Pacjentów.

Każdego dnia ponad 9,4 tys. pracowników firmy wzbogaca swoją wiedzę i umiejętności, a także poszukuje innowacyjnych rozwiązań w przekonaniu, że rozwój jest najlepszą drogą do sukcesu. Poznaj nas na http://www.pelion.eu/

2018.04.04

Warsztaty z Business Model Canvas

CZYLI MODEL BIZNESOWY NA JEDNEJ KARTCE PAPIERU

Gdzie: Startberry – ul. 306/308 Grochowska, 03-840 Warszawa  (zobacz na mapie)

 • Kiedy: 26 kwietnia (czwartek)
 • Godzina: 9.30-17.30
 • Cena: 599 zł + VAT

Opis warsztatów:

Masz pomysł na biznes, ale nie wiesz jak sprawdzić czy ma sens? Budujesz właśnie produkt, ale nie wiesz jeszcze jak będziesz docierać do klientów i wybrane przez Ciebie kanały są tymi najlepszymi? Nie wiesz, które z zadań w pracy nad Twoim projektem są najbardziej priorytetowe i za co zabrać się w pierwszej kolejności?

TE WARSZTATY SĄ WŁAŚNIE  DLA CIEBIE!

Podczas całodniowych warsztatów (8 godzin) poznasz i nauczysz pracować się z narzędziem, które pozwoli zaplanować działania Twojego biznesu na jednej kartce papieru. BMC, czyli Business Model Canvas to narzędzie stosowane przez startupy i korporacje. Dzięki temu narzędziu:

 • Poznasz narzędzie do walidacji swojego pomysłu na startup
 • Zweryfikujesz kluczowe elementy Twojego biznesu z doświadczonym praktykiem
 • Zaplanujesz pierwsze oraz najważniejsze działania swojego startupu
 • Sprawdzisz założenia dotyczące swojego biznesu
 • Przygotujesz dokument, który możesz pokazać inwestorowi

Kto powinien uczestniczyć w warsztacie?

 • Twórcy i pomysłodawcy startupów
 • Osoby tworzące pitch deck dla inwestorów
 • Członkowie kadry menadżerskiej
 • Wszyscy, którzy chcą się nauczyć jak weryfikować swoje pomysły

Prowadząca warsztaty:

Agnieszka Lewandowska – od 2009 roku pomaga początkującym przedsiębiorcom w tworzeniu i rozwijaniu własnych biznesów. Obecnie Community Manager w Startberry oraz mentor w m.in. takich programach jak: ReaktorX, Huge Thing, KTP Scale UP.

Wcześniej prezes zarządu Fundacji Startup School. Przez ponad dekadę w branży ICT zajmowała się business developmentem, project managementem oraz edukacją początkujących przedsiębiorców.

Pomogła rozwinąć biznesy ponad 100 osobom, z którymi wyinkubowała ponad 60 projektów oraz przeprowadziła warsztaty z tworzenia modeli biznesowych dla ponad 1500 osób. Wspiera ludzi chcących wejść na startupową drogę i podpowiada im, jak zrobić to najefektywniej.

Uwagi organizacyjne:

 • Organizatorem warsztatów jest Fundacja Aula Polska
 • W trakcie warsztatów będą przerwy na kawę / herbatę
 • Będzie jedna, dłuższa przerwa na obiad (posiłek nie jest zapewniany przez organizatorów)
 • Grupa będzie składała się z maksymalnie 20 osób
 • Organizator zapewnia biurka, krzesła i internet
 • Organizator zastrzega sobie prawa do odwołania warsztatów z powodu zbyt małej ilości zapisanych osób

Jak wziąć udział w warsztatach?:

 1. Wpłać kwotę 736,77 brutto (599 zł + 23% VAT) na konto Fundacji Auli Polskiej na konto 80 1140 2004 0000 3902 7575 3962 z dopiskiem: „Imię i Nazwisko – warsztaty 26 kwietnia”.
 2. Potwierdzenie wpłaty wyślij na maila artur@revolver.pl
 3. Wpłaty przyjmujemy tylko do dnia 20 kwietnia włącznie!

Masz dodatkowe pytania dotyczące warsztatów? Zadzwoń albo wyślij maila do Artura Kurasińskiego (601328052 / artur@revolver.pl)

2017.06.10

Aulery 2017 – poznaj najlepsze polskiej startupy!

W czwartek 8 czerwca w Campus Warsaw odbyła się dziewiąta gala Aulerów podczas której jury wyłoniło 5 zwycięzców… W tym…

W czwartek 8 czerwca w Campus Warsaw odbyła się dziewiąta gala Aulerów podczas której jury wyłoniło 5 zwycięzców…

W tym roku Jury miało bardzo ciężkie zadanie ponieważ z ponad 150 zgłoszonych firm wybrano bardzo wyrównaną grupę finalistów. Głosowanie było wyzwaniem do samego końca. Po długich obradach podjęto decyzję, że najlepszymi startupami o globalnym potencjale są: CallPage, Photon, Nexbio, IndaHash oraz Zapakuj.to

Wszystkim – finalistom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

2017.05.30

Znamy finalistów konkursu Aulery 2017

Jest! Mamy to! Już wiemy! To właśnie te dwadzieścia cztery startupy powalczą o Aulery 2017! 🏆 VR Premium, Beesfund, Portman Lights,…

Jest! Mamy to! Już wiemy! To właśnie te dwadzieścia cztery startupy powalczą o Aulery 2017! 🏆

VR Premium, Beesfund, Portman Lights, UserEngage, VP Plant, Zapakuj.to, CallPage, Zrzutka.pl, GameKit, Woolet, Wandlee, Sky Tronic, Edrone, SaaS Genius, Zencard, Tylko, Nexbio, StethoMe, IndaHash, Travelist, Photon, Pozamiatane, Musicon, Abyss Glass.

🏆 GRATULUJEMY FINALISTOM I ZAPRASZAMY WSZYSTKICH NA GALĘ 8 CZERWCA W CAMPUS WARSAW! 🏆

Na gali pojawią się goście specjalni ze swoimi prelekcjami: Eliza Kruczkowska z (Polski Fundusz Rozwoju) oraz Stefan Batory (Booksy). Wejściówki na galę są darmowe!

2017.04.28

Edukacja szansą dla start-upów

Czy nowoczesna edukacja może być wyzwaniem dla technologicznych start-upów? – odpowiedzi na to pytanie będzie można poznać podczas spotkania Aula…

Czy nowoczesna edukacja może być wyzwaniem dla technologicznych start-upów? – odpowiedzi na to pytanie będzie można poznać podczas spotkania Aula Polska 11 maja w Warszawie. Wstęp wolny, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Wśród prelegentów pojawią się przedstawiciele zarówno start-upów, jak i inwestorów oraz tych, którzy rozwijają dzisiaj technologie dla nowoczesnej oświaty w Polsce. O tym, że warto myśleć o rozwoju innowacyjnych projektów edukacyjnych, świadczy zmieniająca się infrastruktura i potrzeby współczesnych uczniów, urodzonych już  w erze Internetu, tzw. cyfrowi tubylcy.

Zapisy na aulę rozpoczną się 28 kwietnia na stronie www.aulapolska.pl, a spotkanie odbędzie się 11 maja br. o godz. 19 na Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

AULA POLSKA to najstarsza inicjatywa tego typu w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej ciesząca się ogromnym zainteresowaniem. Od 10 lat na ponad 200 bezpłatnych spotkaniach inicjatywy Aula Polska zaprezentowało się ponad 500 mówców, którzy wygłosili 600 prezentacji, a wysłuchało ich ponad 15000 gości. Spotkania organizuje Fundacja Aula Polska. To na Auli prezentowały się start-upy, które odnoszą dzisiaj globalne sukcesy, np. Brand24, SalesMANAGO, Pixers, UXPin, Showroom czy Booksy,

Do ich grona powoli dołącza robot Photon – polski start-up, dzisiaj wyceniany już na 10 mln złotych. Marcin Joka, szef Photon Entertainment, opowie historię firmy i o tym, jak zdobył finansowanie i wspólnie z partnerami wdraża robota do nauki programowania w polskich szkołach. A to wszystko wydarzyło się w ciągu ostatnich 2 lat.

Już w 2018 roku, według planów Ministerstwa Cyfryzacji, wszystkie szkoły w Polsce mają być podłączone do wspólnej Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej i dysponować dostępem do szerokopasmowego Internetu. Robert Król, Dyrektor Departamentu Kompetencji Cyfrowych w Ministerstwie Cyfryzacji, przedstawi na spotkaniu Aula Polska 11 maja wyzwania, jakie stoją przed cyfryzacją polskiej edukacji.

Verónica Gebhardt  z firmy Google podczas prezentacji „Google’s support of computer science education in Europe” przybliży projekty firmy Google dla edukacji w Europie. Będzie to wyjątkowa okazja do przyjrzenia się zaangażowaniu potentata internetowego w edukacji na rynku europejskim.

Z kolei Krystian Kozerawski opowie o tym, jak z blogera, pasjonata nowych technologii przerodził się w nauczyciela i uczy dzisiaj w szkołach najmłodszych uczniów programowania. A programowanie to najczęściej poszukiwana na rynku pracy umiejętność. Szacuje się, że na polskim rynku już teraz czeka 50 tysięcy wakatów dla programistów.

Wprowadzenie start-upu na rynek edukacyjny nie jest łatwym zadaniem, z uwagi na specyfikę systemu oświaty. O roli partnerstwa i know-how opowiedzą przedstawiciele Grupy MAC S.A., do której należy jedno z czołowych wydawnictw edukacyjnych w Polsce – MAC Edukacja. Ta polska firma, która z małej rodzinnej oficyny, przerodziła się w popularne wydawnictwo, została wyłącznym dystrybutorem wzbogaconej wersji edukacyjnej robota Photon w Polsce i oferuje go polskim szkołom z gotowymi scenariuszami zajęć, wykorzystując swoje blisko 30-letnie doświadczenie w edukacji.

Spotkanie 11 maja będzie również wyjątkową okazją do poznania możliwości rozwoju projektów na szerokim rynku latynoamerykańskim. Olbrzymi potencjał przybliży Martin Jerch, Dyrektor Departamentu Finansów i Relacji Inwestorskich ICEX Invest z Hiszpanii, który przedstawi program „Rising Startup Spain”.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja on-line rozpocznie się 28 kwietnia na stronie www.aulapolska.pl

Spotkanie z cyklu Aula Polska pt. „Edukacja szansą dla start-upów. Poznaj wyzwania i je podejmij!”

 • Data spotkania i godzina: 11 maja 2017 roku o godz. 19.00, czwartek.
 • Miejsce: Akademia im. Leona Koźmińskiego, ul. Jagiellońska 57/59, 03-301 Warszawa.

www.aulapolska.pl

Aula Polska:

AULA POLSKA już od 10 lat promuje kulturę przedsiębiorczości technologicznej.

Wierzymy w potencjał polskich przedsiębiorców i innowatorów, dlatego wspieramy ich rozwój. Uważamy, że przedsiębiorczości należy uczyć, najlepiej poprzez praktykę i transfer doświadczeń – mówi Artur Kurasiński, jeden z założycieli Auli Polska. Na spotkania Auli prezentowane są młode firmy, praktycy i rozwiązania konkretnych problemów. Zapraszani są też specjaliści z różnych dziedzin, prezesi spółek medialnych i osoby będące autorytetami biznesowymi. AULA POLSKA to społeczność – skupiona wokół regularnych spotkań inicjatywy. Darmowe spotkania odbywają się średnio 2 razy w miesiącu. Spotkania są dostępne dla każdego chętnego, a ich celem jest również tworzenie ekosystemu sprzyjającemu innowacji firm i wspierającego aktywne postawy gospodarcze.

2017.01.31

Grupa METRO i Techstars uruchamiają pierwszy program dla start-upów z sektora rozwiązań cyfrowych dla handlu detalicznego

Grupa METRO we współpracy z Techstars uruchamia pierwszy program dla start-upów z sektora rozwiązań cyfrowych dla handlu detalicznego 12 czerwca…

Metro-Accelerator-Logo_Aula_Polska

Grupa METRO we współpracy z Techstars uruchamia pierwszy program dla start-upów z sektora rozwiązań cyfrowych dla handlu detalicznego

12 czerwca 2017 rusza nowy program akceleracyjny prowadzony przez Grupę METRO (w Polsce działającą pod marką Makro) we współpracy z firmą Techstars, skierowany do start-upów z sektora rozwiązań cyfrowych dla handlu detalicznego.

Celem programu ,,METRO Accelerator powered by Techstars” jest wsparcie rozwoju innowacyjnych rozwiązań mogących usprawnić procesy biznesowe w handlu detalicznym. Każda z 10 wybranych do programu firm otrzyma ofertę inwestycyjną wartą 120 000 euro. Aplikacje do programu można składać do 12 marca 2017.

Grupa METRO w sprawdzonej formule współpracy z firmą Techstars uruchamia nowy program dla start-upów, prowadzony pod szyldem „METRO Accelerator”, którego celem jest rozwój rozwiązań cyfrowych dla sektora handlu detalicznego. Program „METRO Accelerator for Retail powered by Techstars” uzupełnia działający już z sukcesami od dwóch lat program akceleracyjny dla rozwiązań cyfrowych adresowanych do sektora Horeca (hoteli, restauracji oraz usług cateringowych).

Nowy program rusza 12 czerwca 2017 w Berlinie. Jest on zaadresowany do start-upów oferujących innowacyjne rozwiązania cyfrowe dla niezależnych sklepów detalicznych, które stanowią kluczową grupę kliencką METRO.

Na przestrzeni trzech miesięcy programu w Berlinie doświadczeni mentorzy i eksperci będą wspierać dziesięć wyselekcjonowanych start-upów z całego świata w celu ulepszenia ich modelu biznesowego oraz zaistnienia na rynku. Program „METRO Accelerator for Retail powered by Techstars” jest pierwszych akceleratorem, który w usystematyzowany sposób promuje rozwiązania cyfrowe dla niezależnych sklepów detalicznych (B2B2C).

Apply-to-Metro-Accelerator-for-retail_Aula_Polska

Do programu poszukiwane są start-upy rozwijające produkty i usług technologiczne, które wspierają procesy biznesowe w sektorze detalicznym, lub które wzmacniają relacje z klientami i przenoszą ich w erę cyfrową. Poszukiwane aplikacje cyfrowe mają zapewnić przyszłe sukcesy klientom METRO. Poszukiwane są rozwiązania dla kiosków, lokalnych sklepów detalicznych, stacji paliw, sklepów z dostawą, jak również dla franczyzowych sieci detalicznych.

Już od teraz do 12 marca 2017 zainteresowane start-upy z całego świata (w tym również start-upy z Polski) mogą zgłaszać swój udział poprzez stronę internetową retail.metroaccelerator.com, gdzie należy wypełnić kwestionariusz zgłoszeniowy oraz opcjonalnie dodać video. Cały proces aplikacyjny odbywa się w języku angielskim.

Metro-Accelerator-for-retail-is-coming-to-you-cityinaday

Podczas wywiadów telefonicznych oraz bezpośrednich spotkań z doświadczonym jury złożonym z inwestorów oraz mentorów zostanie wyselekcjonowanych 10 najbardziej obiecujących start-upów.

2 marca w Campus Warsaw odbędzie się spotkanie z przedstawicielami METRO, Techstars oraz zainteresowanymi start-upami. Bieżące informacje o tym wydarzeniu oraz z całego programu można znaleźć na poniższych stronach:

Facebook

https://www.facebook.com/metroaccel/

Twitter

https://twitter.com/MetroAccel

Instagram

https://www.instagram.com/metroaccel/

LinkedIn

https://www.linkedin.com/company/metro-accelerator

Rdzeniem naszej strategii jest wsparcie naszych klientów w uzyskiwaniu lepszych wyników biznesowych. W działaniach takich coraz ważniejszą rolę odgrywają rozwiązania cyfrowe. Po tym jak z sukcesem uruchomiliśmy wspólnie z firmą Techstars program METRO Accelerator dla sektora hotelarskiego i gastronomicznego czas przyszedł na kolejny krok. Jesteśmy przekonani, że niezależni przedsiębiorcy mogą odnieść znaczne korzyści z rozwiązań cyfrowych w odniesieniu do komunikacji z klientem, nowych usług, a także w zakresie samej działalności gospodarczej. To główny powód uruchomienia programu ,,METRO Accelerator for Retail”. Razem z firmą Techstars, pragniemy pomóc innowacyjnym przedsiębiorstwom skutecznie się rozwijać. W tym procesie start-upy otrzymają ogromne wsparcie, takie jak np. dostęp do ponad 100 specjalistów z branży.” – mówi Olaf Koch, członek zarządu grupy METRO AG. Ponadto każdy z dziesięciu wybranych start-upów otrzyma ofertę inwestycyjną wartą 120 000 tysięcy euro oraz możliwość korzystania z przestrzeni biurowej w sercu Berlina przez cały czas trwania programu.

Know-more-about-Metro-Accelerator-for-Retail

Po trzech miesiącach pracy z ponad 100 międzynarodowymi mentorami, start-upy zaprezentują swoje firmy inwestorom, przedstawicielom branży oraz publiczności podczas tak zwanego “Demo Day”, który odbędzie się we wrześniu 2017. Oferta programu obejmuje:

 • Ofertę inwestycyjną wartą 120 000 euro dla każdego z dziesięciu wybranych start-upów,
 • Dostęp do kadry zarządzającej i ekspertów powiązanych z METRO oraz Techstars,
 • Wsparcie mentorskie ze strony ekspertów METRO i Techstars oraz innych przedstawicieli branży, inwestorów i przedsiębiorców,
 • Darmowy dostęp do przestrzeni biurowej w samym sercu Berlina na czas trwania programu,
 • Członkostwo w międzynarodowej sieci kontaktów absolwentów programu Techstars oraz METRO Accelerator.

„Retail Accelerator jest dla nas strategicznie ważny i wysoce adekwatny dla naszych klientów. Szukamy najlepszych światowych innowacji B2B oraz B2C w sektorze detalicznym: począwszy od aplikacji rozszerzonej rzeczywistości w zakupach przyszłości poprzez rozwiązania cyfrowe dla logistyki handlu detalicznego, aż po technologiczne systemy prowadzenia sieci franczyzowych” – wyjaśnia Alexander Zumdieck, Dyrektor Zarządzający METRO Accelerator for Retail.

Alexander Hafner, Dyrektor Zarządzający programem METRO Accelerator for Retail w Techstars dodaje: „Z METRO start-upy mają okazję pracować przez trzy miesiące z wiodącymi i dobrze powiązanymi partnerami z branży detalicznej. Branża ta to jeden z tych rynków, na których tempo wzrostu rozwiązań cyfrowych jest najszybsze, tak więc współpraca pomiędzy start-upami i ekspertami z branży w ramach akceleratora jest kluczowa dla rozwoju przewagi konkurencyjnej. W ten sposób tworzone są innowacyjne modele biznesowe dające korzyści specjalistycznym partnerom handlowym METRO oraz końcowym użytkownikom”

Więcej informacji oraz aplikacja na program: retail.metroaccelerator.com

2016.06.06

Automater, Telemedico, Booksy i XTPL zwycięcami Aulerów 2016!

W dniu 6 czerwca 2016 roku w trakcie konferencji Bitspiration rozdano po raz ósmy nagrody Aulery (nagrody stworzone przez Aulę…

 

aulery_2016_aula_polska

W dniu 6 czerwca 2016 roku w trakcie konferencji Bitspiration rozdano po raz ósmy nagrody Aulery (nagrody stworzone przez Aulę Polską). W tym roku zanotowano rekordową ilość ponad 140 zgłoszeń a 36 członków jury zakwalifikowało do finału 23 startupy:

XTPL

Telemedi

BUY.BOX

Metricso

SHU

Automater

Kekemeke

Photon Entertaiment

Booksy

CallPage

CoffeeDesk

ACR System

Reality Games

Panolingo

iWisher

BeesFund

Ronzo

Nudelta

HospiCare

OriginTag

Zapakuj.to

Unified Factory

SatAgro

Podczas gali finałowej w Warszawie na terenie zajezdni MZA zwycięzcami zostali: Automater, Telemedico, Booksy i XTPL. Nagrody wręczali przedstawiciele Sponsorów i Partnerów: Jakub Turowski (Facebook), Ewa Sadowska (UPC), Paweł Klimiuk (Allegro) oraz Daria Kowalska (Akademia Leona Koźmińskiego).

Wszystkim: finalistom i zwycięzcom gratulujemy!

2015.10.18

The Venture – milion dolarów dla startupów!

15 października rusza pierwsza polska edycja globalnej inicjatywy The Venture. Celem programu jest wspieranie i promowanie młodych przedsiębiorców i START-UPów z…

the venture_michał żebrowski

15 października rusza pierwsza polska edycja globalnej inicjatywy The Venture. Celem programu jest wspieranie i promowanie młodych przedsiębiorców i START-UPów z całego świata, którym bliska jest idea dobrego biznesu. Intrygujący pomysł, przemyślany plan oraz założenia, a także odpowiednia prezentacja mogą być przepisem na sukces.

Zwycięzcy pierwszej polskiej edycji konkursu będą mieli okazję przedstawić swoje pomysły na biznes na arenie międzynarodowej, a tym samym zawalczyć o nagrodzenie ich projektu funduszami. Łączna pula nagród to 1 milion dolarów.

Projekt organizowany jest w ramach globalnej kampanii Chivas Regal The Venture, promującej biznesy zaangażowane społecznie. Jego celem jest wspieranie młodych przedsiębiorców oraz START-UP-ów, które chcą osiągnąć sukces „we właściwy sposób”, a rozwiązywanie problemów społecznych jest dla nich równie ważne jak osiąganie korzyści finansowych.

Finaliści polskiej edycji otrzymają nagrody o łącznej wartości 80 000 zł. Dodatkowo zwycięzca będzie miał możliwość zaprezentowania swojego pomysłu na arenie międzynarodowej w globalnym etapie The Venture, w którym łączna suma nagród opiewa na milion dolarów. Sukces lokalny, sukces globalny

W programie The Venture mogą wziąć udział zarówno przedsiębiorcy, którzy dopiero tworzą swój pomysł na biznes, jak i ci, których firmy już rozpoczęły swoją działalność, ale są obecne na rynku nie dłużej niż trzy lata.

Najważniejszym kryterium, według którego oceniane będą zgłaszane projekty, będzie szeroko rozumiana użyteczność społeczna. Dotyczy to zarówno wspierania pracowników, ochronę środowiska, jak i oferowanie usług i produktów, które odpowiadają na realne problemy i potrzeby społeczności.

Organizatorzy Programu szukają firm oraz pomysłów na biznes, których działania będą siłą napędową pozytywnych zmian na świecie oraz które będą inspiracją dla innych: firm oraz społeczeństwa.

W pierwszej edycji The Venture uczestniczyli przedsiębiorcy z 16. krajów, którzy zaprezentowali wyjątkowe pomysły na biznes. Dzięki wsparciu jury eksperckiego dopracowali swoje koncepcje i stworzyli plany biznesowe, które są siłą napędową pozytywnych zmian, a jednocześnie przyniosą swoim twórcom wymierne korzyści finansowe. Duży sukces pierwszej edycji zachęcił twórców do rozszerzenia zasięgu programu. Do tegorocznej edycji zgłosiło się na ten moment aż 25 krajów.

Chętni mogą zgłaszać się do polskiej edycji programu The Venture do 15 grudnia br. Lokalne wyniki zostaną ogłoszone w styczniu 2016 roku. Zwycięzca zostanie zakwalifikowany do globalnego finału, w którym rywalizować będzie z uczestnikami z całego świata. Nagrodą do zdobycia jest część puli w wysokości miliona dolarów.

 

Zasady uczestnictwa w programie oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie:

https://www.theventure.com

the venture_polska_pernod_ricard_aula polska

Jury polskiej edycji „The Venture”:

Michał Żebrowski – aktor filmowy, teatralny i radiowy, który połączył swoją pasję zawodową z biznesem tworząc Teatr 6.piętro. Obecnie jest jego dyrektorem naczelnym i producentem. Jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. Zagrał w kilkudziesięciu filmach w Polsce i za granicą oraz w spektaklach Teatru Telewizji.

Występował na deskach większości warszawskich teatrów i na wielu scenach w całej Polsce. Laureat wielu prestiżowych nagród polskiego show-biznesu. Od 1995 roku jest producentem wydawnictw fonograficznych. Od 2006 roku współprodukuje także przedstawienia teatralne, które do dziś są scenicznymi przebojami.

Agnieszka Oleszczuk-Widawska – jedna z najbardziej znanych przedstawicielek środowiska startupowego, a także jedna z pierwszych w Polsce kobiet, które stworzyły swoje startupy. Jej system rejestracji i sprzedaży biletów online na wydarzenia Evenea.pl został nagrodzony branżową statuetką Aulera 2011.

W latach 2012-2013 pełniła funkcję dyrektora największego na świecie akceleratoraz Doliny Krzemowej – Founder Institute Warsaw. Współorganizatorka spotkań branży startupowej IT LubCamp, Aula Polska Lublin i Startup Weekend Lublin. Przez ostatnie 1,5 roku współtworzyła Mimpi.pl – serwis pomagający spełniać marzenia. Wykładowca, trenerka, mentorka.

Marian Owerko – absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Handel Zagraniczny. Podczas studiów wspólnie z przyjaciółmi założył firmę Bakalland, która  jest liderem na rynku bakalii w Polsce i właścicielem takich marek jak Bakalland i Delecta.

Obecnie Przewodniczący Rady Nadzorczej Bakalland S.A. Współwłaściciel Funduszu Solter Capital, inwestującego w branżach FMCG, nieruchomościach  oraz obszarze nowych technologii.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenie Polski za działalność na rzecz promocji przedsiębiorczości. V-ce Prezes Polskiej Rady Biznesu, w ramach której współorganizuje Program Kariera – program praktyk przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem – studentów oraz absolwentów uczelni wyższych, do 30. roku życia.

Philip Ainsworth – Abolwent szkockiego Universytecie Saint Andrews. Szerokie doświadczenie biznesowe zdobywał na wielu rynkach. Piastował stanowisko menedżera regionalnego w Chivas Brothers. W 2012, został mianowany dyrektorem regionalnym odpowiadającym za obszar Europy Środkowo-Wschodniej i Afryki (EMEA).

Obecnie Dyrektor Marketingu, Członek Zarządu Wyborowa Pernod Ricar. Od dawna związany z marką Chivas Regal, która jest organizatorem projektu The Venture.

Bliska jest mu idea biznesu zaangażowanego społecznie oraz szlachetności, która od wielu lat wpisana jest w esencję marki Chivas Regal. W tym roku wraz z polskimi ekspertami będzie oceniał startupy w lokalnej edycji The Venture i szukał tego, który najlepiej oddaje ideę „win the right way”.

Aula Polska jest partnerem projektu „The Venture”

2015.08.06

Aula Polska partnerem Forum Inwestycyjnego

To już ósma edycja Forum Inwestycyjne w Tarnowie (7-8 września 2015), które stanowi preludium dyskusji na Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdrój.…

michał sadowski forum inwestycyjne

To już ósma edycja Forum Inwestycyjne w Tarnowie (7-8 września 2015), które stanowi preludium dyskusji na Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdrój.

W Programie tegorocznego spotkania, przewidziana jest sesja inauguracyjna, liczne debaty, wykłady, prezentacje i spotkania reprezentantów biznesu, a także wybitnych ekonomistów i przedstawicieli rządów z Polski, Unii Europejskiej i innych krajów. Pierwszy dzień Forum zakończy ceremonia wręczenia Nagród: Inwestora i Inwestycji Roku Europy Środkowo Wschodniej.

Wiodącymi tematami tegorocznego Forum Inwestycyjnego będą nowe modele zarzadzania w firmach cyfryzacja, Internet Rzeczy, startupy i efektywne wykorzystanie środków z nowej perspektywy unijnej.

Chcecie dowiedzieć się więcej na temat startupów, Social Media, i o tym  jak tworzyć i rozwijać własny biznes? Zapraszamy!

Udział w  konferencji jest bezpłatny!

Rejestracja:

http://www.forum-ekonomiczne.pl/forms/forum_inwestycyjne.php?lang=pl