2009.09.05

Bootstrap 9.9

Powakacyjne otwarcie sezonu przygotowali koledzy z Bootstrapa - spotkanie (o numerze kodowym 9.9 odbyło się w sobotę 5 września, jak zwykle na Chłodnej 25 w samo południe. Szersza relacja tutaj (Jan Rychter) i tutaj (Bootstrap).

Bootstrap wraca po wakacyjnej przerwie i od razu z mocnym akcentem. Spotkanie odbyło się w sobotę 5 września, jak zwykle na Chłodnej 25 w samo południe.

Wspomnianym mocnym akcentem była prezentacja gościa z zagranicy, Paula Bakausa. Jest on głównym deweloperem jQuery UI, biblioteki komponentów do jQuery. Spragnieni zaawansowanego JavaScriptu programiści mogli ostrzyć sobie zęby na prezentację Paula: „Rapid Prototyping with jQuery”. Prezentacja odbyła się po angielsku.

Ale to nie koniec mocnych akcentów. Z drugą prezentacją, zatytułowaną „StartupSchool, czyli jak zrobić startup w 3 miesiące”, wystąpił organizator StartupSchool, Rafał Agnieszczak. Na podstawie świeżych doświadczeń z kilkunastoma zespołami Rafał opowiedział jak w ciągu wakacji, mając do dyspozycji tylko programistę i marketingowca oraz zero kasy na promocję, zbudować startup z realnymi szansami na zarabianie pieniędzy w ciągu roku.

W Windzie na Bootstrap, wystąpił Damian Legawiec. 3 miesiące temu Damian zwolnił się z pracy i w ciągu miesiąca zbudował z pomocą Ruby on Rails własny serwis do wymiany gier, Gametrade.pl.

Zainteresowanych wystąpieniem na Bootstrapie w przyszłości prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się na adres bootstrap@bootstrap.pl.

Szersza relacja tutaj (Jan Rychter) i tutaj (Bootstrap).