Dlaczego potrzebujemy społeczności profesjonalistów (mobilnych)?

W zaledwie rok powstała solidna grupa programistów mobile, spotykających się co miesiąc w jednym z warszawskich barów i wymieniają się wiedzą i doświadczeniem. Na spotkaniach gościnnie bywali prelegenci z Facebook, Google, czy JetBrains.

Mobile Warsaw jest już jedną z największych grup deweloperów w Warszawie, a teraz współorganizuje spotkania mobilne w innych miastach, aby pomóc wyrosnąć lokalnym inicjatywom.

Plany są jeszcze ambitniejsze, gdyż w styczniu 2013 odbędzie się konferencja mobilna, na której pojawią się nie lada sławy z tego rynku. Dowiecie się co nieco o zapleczu community, o tym jak powstają kolejne grupy i spotkania. Także będzie ciekawa historia trzech firm, które potrafiły się dogadać ponadto i zorganizować coś dla społeczności.

Dowiecie się też dlaczego społeczność profesjonalistów jest ważna nie tylko dla waszych ludzi ale dla firm i organizacji w nie zaangażowanych – w szczególności dlaczego warto się w takie działania zaangażować, jak motywuje to ludzi. Prezentacja poprowadzona będzie przez założycieli MobileWarsaw oraz organizatorów Mobile Central Europe

Wideo z tego wystąpienia