Karol Stryja

STORIA by Abstra
Chief Podcast Officer
Cześć, jestem podcasterem. A do tego ogromny fanem voice’a. Słyszeliście może o Alexie? O Google Assystencie? Te, póki co niszowe rozwiązania w Polsce, na świecie zyskują popularność na niebywałą skalę.
Wyobraźcie sobie, że smart speakery to najszybciej rosnąca kategoria consumer electronics w USA, a liczba tych urządzeń w amerykańskich domach przekroczyła już 100 milionów. To, co najciekawsze – dopiero przed nami, ponieważ jak pokazują badania – coraz częściej będziemy pytać, zamiast googlować.
Dlaczego? Ponieważ rozmowa to nasza najbardziej naturalna forma komunikacji.
Do tego podcasty. Póki co nisza w Polsce. Wystarczy przejść się po ulicy i zapytać przechodniów. O ile większość ludzi doskonale wie, dlaczego YouTube jest świetną alternatywa dla telewizji, o tyle mało kto zdaje sobie sprawę, że podcasty są alternatywą dla tradycyjnego radia.
Alternatywą, która przywraca złote czasy radia – oferując ciekawe audycje, zaangażowane treści, pobudzające wyobraźnię reportaże. Co mają wspólnego smart speakery z podcastami? Podcasty będą podstawowym contenetem właśnie dla tej platformy.