Łukasz Olek

Wspólnie z Michałem Czekalskim opracował wizję wymiany walut przez internet i w 2010 r. uruchomił Internetowykantor.pl - pierwszy polski e-kantor. Obecnie współzarządza Currency One SA.

Łukasz Olek – biznesmen, pasjonat rynku e-commerce, internetu i nowych technologii. Absolwent Politechniki Poznańskiej. Wraz z kuzynem Michałem Czekalskim opracował wizję wymiany walut przez internet i w 2010 r. uruchomił Internetowykantor.pl – pierwszy polski e-kantor. Obecnie współzarządza Currency One SA, która powstała przez połączenie Internetowykantor.pl i Walutomat.pl w 2013 r. Spółka posiada ponad 50% udziałów w rynku. Z jej serwisów korzysta 280 tys. klientów, którzy w porównaniu do kursów bankowych oszczędzają do 8% wartości transakcji. W 2013 r. klienci dokonali wymiany walut na 8,2 mld zł.

Obie platformy są najlepiej ocenianymi e-kantorami wg m.in. Gazety Finansowej i portalu Opineo.pl. Firma jest zdobywcą wielu nagród, w tym zwycięzcą konkursu Ernst&Young na Przedsiębiorcę Roku 2013 w kategorii Nowy Biznes oraz laureatem prestiżowego rankingu Deloitte Technology Fast 50 CE 2014 dla najszybciej rozwijających się technologicznie firm w Europie Środkowej. Twórcy Internetowykantor.pl zostali uznani również przez magazyn Brief za jednych z najbardziej kreatywnych Polaków w biznesie, a ich serwis jest biznesową wizytówką miasta i należy do prestiżowego Konsorcjum Marki Poznań.