Michał Olszewski

Od kwietnia 2007r. członek zarządu Business Angel Seedfund Sp. z o.o. (BAS), z ramienia którego nadzoruje i wspiera rozwój trzech spółek portfelowych. Poza tym w BAS odpowiada za pozyskiwanie i analizę projektów inwestycyjnych oraz negocjowanie warunków transakcji (dotychczas dziesięć zakończonych inwestycją). Wcześniej, od maja 2005 r. do kwietnia 2007 r.…

Od kwietnia 2007r. członek zarządu Business Angel Seedfund Sp. z o.o. (BAS), z ramienia którego nadzoruje i wspiera rozwój trzech spółek portfelowych. Poza tym w BAS odpowiada za pozyskiwanie i analizę projektów inwestycyjnych oraz negocjowanie warunków transakcji (dotychczas dziesięć zakończonych inwestycją).

Wcześniej, od maja 2005 r. do kwietnia 2007 r. twórca i szef Lewiatan Business Angels (LBA), działającej przy Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan sieci tzw. aniołów biznesu, czyli majętnych osób fizycznych angażujących się w firmy we wczesnej fazie rozwoju o dużym potencjale wzrostu. W dwuletnim okresie LBA doprowadziło do zawarcia 8 inwestycji kapitałowych typu seed.

Wcześniej związany z Polską Konfederacją Pracodawców Prywatnych Lewiatan od 2001 r. jako ekspert ekonomiczny, jednocześnie niezależny konsultant, brał udział w licznych projektach z zakresu marketingu i finansów dla innowacyjnych małych i średnich firm polskich oraz niemieckich (np.: e-point S.A. TopGaN Sp. z o.o., Nexum A.G., GoIndustry Plc., Gardemann Arbeitsbühnen GmbH & Co. KG). Współzałożyciel i prezes działającej przy SGH firmy konsultingowej ConQuest Consulting (dawniej JCG).

Magister ekonomii, CEMS Master of Management, studiował w Szkole Głównej Handlowej i w London School of Economics and Political Science.