Mikołaj Małaczyński

Legimi
Prezes i współzałożyciel Legimi Sp. z o.o.

Prezes i współzałożyciel firmy Legimi Sp. z o.o., rozwijającej pierwszą w Polsce wypożyczalnię ebooków „na żądanie” (www.legimi.com) oraz technologie dla branży e-książek (biz.legimi.com). Legimi od start-up’u powstałego w 2009 roku pod jego kierownictwem zostało firmą roku 2013 w opinii ekspertów Świata Mediów.

Uznany w rankingu miesięcznika Brief za jedną z 50. najbardziej kreatywnych osób w biznesie w 2014 roku. Oznaczony numerem 16. w zestawieniu Pulsu Biznesu 500 menedżerów roku 2013. Znalazł się wśród 100 liderów innowacji z regionu Europy Środkowo-Wschodniej w rankingu New Europe 100 (wg. „Financial Times”, Google i Res Publica).

Autor licznych wystąpień i opracowań  na temat rozwoju rynku publikacji elektronicznych w Polsce i za granicą, m.in. Tools of Change for Publishing w Nowym Jorku i Frankfurcie nad Menem.

Mikołaj jest Absolwentem Politechniki Poznańskiej na Wydziale Informatyki i Zarządzania oraz Programu Harvard Business School – Management. Laureat międzynarodowych konkursów z dziedziny informatyki, w tym międzynarodowego finału Microsoft Imagine Cup w Seulu i Paryżu.

Absolwent Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego. Studiował także na Uniwersytecie Nottingham w Wielkiej Brytanii i Siegen w Niemczech.