Mikołaj Małaczyński

Legimi
Współtwórca i Prezes Zarządu

Współtwórca i Prezesem Legimi S.A., największej w Polsce platformy udostępniającej książki elektroniczne w modelu subskrypcyjnym (www.legimi.com). Legimi od start-up’u powstałego w 2009 roku pod jego kierownictwem zostało firmą roku 2013 w opinii ekspertów Świata Mediów.

Uznany w rankingu miesięcznika Brief za jedną z 50. najbardziej kreatywnych osób w biznesie w 2014 roku. Oznaczony numerem 16. w zestawieniu Pulsu Biznesu 500 menedżerów roku 2013.

Znalazł się wśród 100 liderów innowacji z regionu Europy Środkowo-Wschodniej w rankingu New Europe 100 (wg. „Financial Times”, Google i Res Publica). Autor licznych wystąpień i opracowań na temat rozwoju rynku publikacji elektronicznych w Polsce i za granicą, m.in. Tools of Change for Publishing w Nowym Jorku i Frankfurcie nad Menem.

Absolwent Politechniki Poznańskiej na Wydziale Informatyki i Zarządzania oraz Programu Harvard Business School – Management. Laureat międzynarodowych konkursów z dziedziny informatyki, w tym międzynarodowego finału Microsoft Imagine Cup w Seulu i Paryżu. Absolwent Szkoły Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego.

Studiował także na Uniwersytecie Nottingham w Wielkiej Brytanii i Siegen w Niemczech.