Paweł Fornalski

IAI S.A.
Prezes zarządu, Founder & CEO IAI S.A.

Paweł Fornalski – ma 33 lata i 16-letnie doświadczenie w projektach internetowych. Znany głównie jako prezes zarządu, Founder & CEO, notowanej na giełdzie NewConnect spółki IAI S.A. Od 14 lat dostarcza ona usługę IAI-Shop.com., kompleksową obsługę sklepów i hurtowni internetowych. Dzięki zapewnieniu bezpieczeństwa, swobody konfiguracji oraz świetnego stosunku ceny do jakości i możliwości, korzysta z niej już ponad 2500 sklepów internetowych generując w roku 2013 łączne obroty ponad 1,5 miliarda złotych.

Obecnie Pawła pochłania przede wszystkim wprowadzanie usług IAI na rynek Niemiecki i Brytyjski, pod nazwą IdoSell Shop. Wymyślił też i obecnie promuje nową usługę  – IdoSell Booking, w której zmienia branżę hoteli i pensjonatów.

Przygodę z komputerami zaczynał w wieku 11 lat. W branży internetowej obecny od roku 1999. Działał też jako freelancer i programista. Ukończył studia inżynierskie, magisterskie i doktoranckie na Wydziale Informatyki Politechniki Szczecińskiej. W przeszłości prowadził również portale społecznościowe. Posiadał większościowy udział w portalu Hip-Hop.pl, który sprzedał w 2013 roku. Mieszka w Szczecinie. Jego pasja to hokej na lodzie i rolkach, w który grał w przeszłości w lidze niemieckiej i polskiej ekstraklasie.