Robert Drózd

Swoją przygodę z branżą internetową zaczynałem jakieś 10 lat temu od kodowania stron. Czysta webmasterka. Potem odkryłem swoje powołanie zawodowe i od roku 2004 pod marką WebAudit.pl zajmuję się audytami serwisów internetowych. Pracuję głównie dla sklepów internetowych i portali. Od lat około dwóch projektuję też strukturę, makiety, projekty funkcjonalne, np.…

Swoją przygodę z branżą internetową zaczynałem jakieś 10 lat temu od kodowania stron. Czysta webmasterka. Potem odkryłem swoje powołanie zawodowe i od roku 2004 pod marką WebAudit.pl zajmuję się audytami serwisów internetowych. Pracuję głównie dla sklepów internetowych i portali. Od lat około dwóch projektuję też strukturę, makiety, projekty funkcjonalne, np. http://www.gazetaprawna.pl.

Od przeciętnego uczestnika Auli odróżniam się tym, że nie stworzyłem jeszcze żadnego start-upa, choć przyznaję, że kusi mnie coraz bardziej. Jestem niestety perfekcjonistą, więc trudno mi zaakceptować stan permanentnej bety. 🙂

Piszę bloga WebAudit (http://www.webaudit.pl/blog/), gdzie bardzo nieregularnie dzielę się swoją wiedzą. Razem z Ewą Liszcz rozwijamy zalążek polskiego UX Book Club (http://uxbookclub.org/doku.php?id=warsaw) czyli miejsca, gdzie można sobie porozmawiać o ciekawych książkach z dziedziny usability.

Ukończyłem dawno temu SGH, ale jakoś nie wpłynęło to na moje życie zawodowe (choć rozwinęło horyzonty). Nadal unikam zakładania krawata. Najwięcej czasu po pracy zabiera mi polska Wikipedia (http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:Rdrozd), gdzie jestem administratorem i piszę sporo haseł – najczęściej o muzyce i biblistyce.