Tomasz Kolinko

Jestem przedsiębiorcą :)

Na Auli zadebiutowałem w 2007 roku, podczas trzeciego spotkania. Opowiadałem o chat botach, nad którymi wtedy pracowaliśmy. Przy okazji poruszyłem temat robotów fizycznych – takich z kółkami i kamerą. Pod koniec 2007 roku, mając chwilowo dość web 2.0, zmieniłem kaliber na cięższy – przerabiając 2,5 tonowego Żuka na grę komputerową. 🙂 Premiera miała miejsce już w 2008, zaś w marcu zaprezentowałem produkt na jubileuszowej Auli w TVNie.

Między kwietniem 2008 a majem 2009 byłem prezesem Szuku.pl – wyszukiwarki informacji o osobach. Zyskaliśmy dużo rozgłosu – przede wszystkim dzięki Seedcampowi, oraz turnee po większości ‚campów w kraju. Niestety, to było trochę za mało aby utrzymać projekt na powierzchni.

Na pytanie „co robi przedsiębiorca po niezłej porażce” odpowiadam – jedzie na wakacje 🙂 Wraz z dziewczyną i kumplem wyjechałem na Burning Man – niesamowitą imprezę o której opowiedzieliśmy na 39 Auli.

Co dalej? Może rzeczywistość wspomagana (www.mechanekin.pl), może rekrutacja informatyków (www.1000it.pl). Na pewno wspomnę o tym na blipie, lub twitterze 🙂