Wiktor Rainka

Wierzbowski Eversheds
Adwokat w zespole prawa własności intelektualnej w Grupa Wirtualna Polska SA

Adwokat w zespole prawa własności intelektualnej kancelarii Wierzbowski Eversheds. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, konkurencji oraz prawie mediów i reklamy.

Doradza w kwestiach związanych z eksploatacją praw własności intelektualnej, nowymi technologiami, e-biznesem, wdrożeniami informatycznymi, promocją i reklamą w mediach, ze szczególnym uwzględnieniem telewizji i nowych technologii oraz ochroną danych osobowych.

Reprezentuje klientów w sprawach dotyczących naruszeń prawa własności intelektualnej, czynów nieuczciwej konkurencji oraz dóbr osobistych.

Jego ostatnie doświadczenia obejmują obsługę prawną wdrożeń rozbudowanych systemów informatycznych do obsługi e-biznesu, doradztwo w ramach świadczeń promocyjnych i reklamowych związanych z jednym z najważniejszych programów telewizyjnych, bieżącą obsługę prawną agencji reklamowych i domów mediowych, jak również postępowania sądowe z zakresu naruszeń praw własności intelektualnej oraz ochrony dóbr osobistych.

Prowadził liczne wykłady i szkolenia z zakresu prawa własności intelektualnej, w tym m.in. wykłady dla studentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i szkolenia w ramach Uniwersytetu Reklamy Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR.