2008.02.26

Ogólnopolski Barcamp

We wtorek 26 lutego w Warszawie spotkały się lokalne polskie społeczności barcampowe z całej Polski w celu zaprezentowania swoich dokonań i wymienienia doświadczeń.

We wtorek 26 lutego w Warszawie spotkały się lokalne polskie społeczności barcampowe z całej Polski w celu zaprezentowania swoich dokonań i wymienienia doświadczeń…

Zobacz film TUTAJ.

 

Spotkanie otworzył Tomasz Berezowski (członek Zarządu i dyrektor Departamentu Technologii TVN) dzieląc się z zebranymi swoimi uwagami dotyczącymi różnic w podejściu do biznesu i tworzenia atmosfery wokół inicjatyw z kręgu tzw. „poważnego biznesu” (na korzyść Auli i spotkań w formule barcampowej) W pierwszej części Reshma Sohoni (CEO Seedcamp) oraz Paul Fisher (Advent Venture Partners) podczas zamkniętego spotkania przekonywali że warto uczestniczyć w konkursach i sprawdzać się w zmaganiach z innymi uczestnikami.

W spotkaniu uczestniczyli animatorzy lokalnych społeczności oraz zaproszeni przez nich przedsiębiorcy. Reshma mówiła o tym, że nie ma obecnie większych różnic pomiędzy pomysłodawcami z Słowenii, Francji czy Polski – wszyscy dysponują takimi samymi narzędziami oraz wiedzą dotyczącą prowadzenia tego typu projektów.

W części otwartej dla wszystkich uczestników (na sali znalazło się ponad 130 osób) po wystąpieniu Sohoni i Fishera zaprezentowała się Hanna Viita z MindBox, która opowiedziała o usługach dedykowanych dla telefonii mobilnej i zmianach w postrzeganiu tego kanału marketingowego przez rynek. Potem na scenę wkroczyli przedstawiciele poszczególnych barcampów z całej Polski moderowani przez Adama Zygadlewicza z poznańskiego barcampu.

W większości prezentacje były zbudowane w oparciu o schemat zaprezentowania historii spotkań oraz najważniejszych dokonań. Okazuje się, że w większości spotkania barcampowe wyglądają tak samo – najczęstszym lokalem zbiórki są knajpy i puby z częścią oficjalną oraz najbardziej barwną częścią „nieoficjalną”, do której przywiązuje się wielką wagę. To właśnie w części nieoficjalnej spotkań powstają nowe znajomości, budowane są kontakty i wymieniane pomysły.

Przed barcampowcami mieliśmy okazję usłyszeć o dwóch okołoakademickich inicjatywach wspierania przedsiębiorczości IT. O inicjatywie CAMBRIDGE Python opowiedział Piotr Broda pokazując, że w środowisku naukowym zaczyna być modne myślenie biznesowe. Rewelacyjnie zaprezentował się poznański StartUp-IT (Zbigniew Krzewiński) demonstrując, że inicjatywy mające na celu wspieranie młodych przedsiębiorców wcale nie muszą być trudne, zaś kluczem do osiągnięć jest konsekwentne działanie i oferowanie treści.

Sponsorzy Ogólnopolskiego Barcampu:

Szczegółowy program spotkania:

do godz.15:30 – organizatorzy barcampów mogą korzystać z sali konferencyjnej w firmie Novell Polska – jako “poczekalni” i punktu zbiórki dla osób sukcesywnie docierających do Warszawy.16:00-17:45 – zbiórka w TVN dla organizatorów barcampów i ich gości – uczestników zamkniętego spotkania z Reshmą o 17:45.17:45-18:45 – zamknięte spotkanie z Reshmą Sohoni dla zaproszonych start-upów i autorów pomysłów. Wyboru zaproszonych uczestników dokonują organizatorzy poszczególnych barcampów.19:00-19:05 – otwarcie głównego spotkania – Łukasz Wejchert, Prezes Zarządu portalu Onet i Wiceprezes Zarządu TVN
Spotkanie otworzy pan Tomasz Berezowski, członek Zarządu i dyrektor Departamentu Technologii.19:05-19:50 – Reshma Sohoni, Seedcamp.com
Paul Fisher, Advent Ventures
Prezentacja konkursu Seedcamp. Pytania i odpowiedzi.19:50-20:10 Hanna Viita, Mindbox
You have a new mobile message. It’s from your favourite brand.20:10-20:15 Piotr Broda, CambridgePYTHON. Od wiedzy do pieniędzy.20:15-20:20 Zbigniew Krzewiński, StartUp-IT20:20-22:10 Wystąpienia poszczególnych barcampów (10 minut każde) – moderuje Adam Zygadlewicz z poznańskiego Barcamp. Sesja w języku polskim:
Katowice/Śląsk – Spodek2.0
Kraków – GrillIT
Łódź – Boatcamp
Poznań – Barcamp.pl
Szczecin – Netcamp
Trójmiasto – 3Camp
Warszawa – Aula Polska, Bootstrap, Innowatorium
Wrocław – GrillIT
Zielona Góra – Bachanalia IT2230-0130 Impreza Web2.0 Party w klubokawiarni “W biegu cafe” w kompleksie Europlex Wstęp tylko dla uczestników spotkania!