2008.04.18

Pierwsze urodziny

I stało się! Dwadzieścia Auli minęło jak jeden dzień :) Prawie dokładnie rok temu (19 kwietnia 2007) po raz pierwszy spotkaliśmy się w siedzibie Novella aby porozmawiać o start-upach i technologiach za nimi stojących. Wczoraj (17 kwietnia) stuknął nam więc prawie roczek. Czas na małe, autorskie podsumowanie.

Od samego początku nie chcieliśmy aby Aula “ścigała” się z innymi inicjatywami warszawskimi – chcieliśmy i chcemy nadal współdziałać z np. Bootstrapem (o którego kolejnych spotkaniach informowaliśmy za pomocą naszego newslettera naszych”aulowiczów”) czy Innowatorium (z którym kilka razy wzajemnie się wspieraliśmy informując o prelegentach jako to miało miejsce w przypadku Reshmy Sohoni).

Dużym sukcesem okazało się tworzenie bloków tematycznych dotyczących np. szukania kasy w różnych firmach i organizacjach. Ta tematyka bezsprzecznie cieszy się Waszym największym zainteresowaniem i pragniemy, by w ramach “tradycyjnej” Auli pojawiała się często i gęsto.

Z dalszych inicjatyw – na pewno warte podkreślenia jest tworzenie nowych “sub-auli” – TechAulę (za którą odpowiedzialny będzie Janek Rychter) orz KreoAulę (której duchem i wsparciem będzie Darek Zieliński). Pomysł taki pojawił się w naszych głowach ponieważ jakoś do “głównej” Auli nie przystawały tematy stricte designerskie czy nerd’owo-geek’owe.

Wracając do samej Auli – mieliśmy ciąg dalszy informacji o zdobywaniu funduszy unijnych w postaci prelekcji Izy Anuszewskiej. Iza cierpliwie tłumaczyła zgromadzonym jakie konkretnie kroki podjąć i z jakich programów pomocowych korzystać aby dobrać się do skarbca dofinansowań.

Potem na scenę wkroczył Adam Dyba – człowiek legenda polskiego internetu. Adam założył IDMnet (obecnie, jeśli się nie mylę 3-cia sieć reklamowa w Polsce) uczestniczył również (i szefuje) dwóm nowym projektom – AdAction oraz sieci afiliacyjnej Afilo. Adam pokazał w jaki sposób udział w sieci (jako witryna) może przynieść duży zysk różnym serwisom. Ciekawe jest, że całkiem niedawno na rynku polskim zadebiutował Zanox – konkurencja jak widać nie śpi.

Magda Ostoja-Chyżyńska wywołała niezłe poruszenie oznajmiając, że nadchodzi Girls Geek Dinner – o którym Magda już wspominała podczas specjalnej lutowej Auli w TVN.

Kolejny prelegent – Kacper Sulisz zaprezentował nową formułę spotkań branży mobilnej – Mobile Monday Polska (strona ma działać na dniach).

AulaTeam na kilku slajdach zaprezentował co się działo i co będzie się działo. A będzie. Chętnych zapraszam do obejrzenia prezentacji.

Pizza dostarczona prawie równo o 20.00 zakończyła część oficjalną i pozwoliła na odpalenie szampanów na balkonie. Było miło i wesoło a niektórym nawet bardzo. Dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy na kolejne spotkania!