2008.05.29

Web 3.0

Na kolejnym spotkaniu Auli pogoda w końcu dopisała i można było w końcu w pełni wykorzystać przepięknie położony taras do rozmów mniej formalnych. W końcu to już prawie czerwiec.

Prelegenci dopisali wyjątkowo. Baliśmy się w pewnym momencie, że nie starczy nam czasu na zjedzenie pizzy i będziemy musieli ją odgrzewać 🙂

Michał Bukowski (MSWiA) opowiedział o problemach i wyzwaniach przy procesie projektowania strony głównej BIP. W części poza prelekcją Vagla zadał serię pytań dotyczących m.in. wykorzystania map Google’a. Z reakcji Michała można było wnioskować, że spodziewał się podobnych zapytań, bowiem udzielił bardzo wyczerpujących odpowiedzi.

Tomek Karwatka (blog Biznes 2.0) obszernie opowiedział o roli Wiki w firmie. Myślę, że swoim występem przekonał kilka osób do wykorzystania takiego narzędzia w firmie. Przemek Żyła (e-startup.pl) opowiedział o założeniach i zastosowaniu ISO i metod standaryzacji w firmie. Temat wydawałoby się hermetyczny i istotny wyłącznie dla dużych podmiotów, w rzeczywistości pozwala przygotować się do rozwoju również firmom mikro, małym i średnim.

Marek Borzestowski (feat. Marcin Strzałkowski) (InteliWISE) opowiedzieli wespół o swoim produkcie – awatarach – oraz o możliwości ich wykorzystania i możliwościach zastosowania w przyszłości (pojawił się temat WEB 3.0)

Janek Zając (Wydział Psychologii UW) (zwycięzca w mini-głosowaniu publiczności prelegent vs. pizza) opowiedział świetnie i bardzo syntetycznie o badaniach użytkowników blogów – wnioski nie zawsze oczywiste Janek zobowiązał się podesłać i udostępnić publicznie.

Zapowiedziana wcześniej Irena Magierska (która miała opowiedzieć o zarabianiu na blogowaniu) ze względu na czas (a dokładnie jego brak) zgodziła się wspaniałomyślnie przesunąć swoją prelekcję na następną Aulę.

W kuluarach jak zwykle dopisywały humory – pizza rozwiązywała języki a uczestnicy (liczni!) Auli odliczali czas do kolejnego spotkania – tym razem KreoAuli (12 czerwca!) i meczu Polska -Austria. Od Tomka Karwatki (dzięki za wizytę!) dostaliśmy oficjalne zaproszenie na GrillIT do Wrocławia.