2008.06.19

Śmiesznie o aplikacjach internetowych i poważnie o pieniądzach z unii

Aula 23 minęła w letniej atmosferze (dzięki klimatyzacji, bo byłoby znowu gorąco), a nowa koncepcja ustawienia krzeseł pozwoliła upakować przybyłych gości efektywniej i względnie komfortowo.

Zbyszek Braniecki opowiedział o przygotowywaniu i premierze przeglądarki Firefox 3, dostając potem huczne brawa za bezprecedensowe zmieszczenie się w przewidzianym czasie. Karolina Łysiak (na zdjęciu) pokazała jak sieć radiowa może wykorzystywać obecność w sieci internetowej. Grupa docelowa radia ESKA jest, powiedzmy, nieco inna niż słuchacze Auli.

Irena Magierska mówiła o zarabianiu na blogach, z czego wynikło, że utrzymać się z blogowania w Polsce jest jeszcze trudno, ale zainteresowanie reklamodawców cały czas rośnie, więc warto być wytrwałym i szlifować warsztat.

Michał Śliwiński pokazywał jak sprzedawać aplikacje internetowe. Po salwach śmiechu ze strony widowni można było wnioskować, że warto robić to również bardzo zabawnie (czy jest ktoś kto jeszcze nie wie o Nozbe?).

O dofinansowaniu z pieniędzy UE, a konkretniej o tym jak nie marnować czasu czekając na nie, mówił Jacek Bukowicki. Liczne pytania świadczyły o tym, jak gorący jest to temat.

Humory dopisywały i nawet awaria dostawy pizzy nie przeszkodziła części uczestników w pozostaniu na tarasie firmy Novell aż do zmroku i być może również później.