2008.07.03

Finansowanie startupu, reklamożerstwo i wielka stagnacja

Pobiliśmy rekord ilości uczestników - na 24 Auli pojawiło się ponad 80 osób! Dla spóźnialskich do dyspozycji były okna i parapety a nawet opcja zaglądania do sali z tarasu…

Przemek Żyła opowiadał co zrobić żeby sfinansować swoją działalność jako firma lub start-up.

Irena Magierska (Zjadamy Reklamy) opowiedziała o inicjatywie związanej ze stworzeniem kodeksu dobrych praktyk współpracy blogerów z podmiotami reklamowymi. Warto przyglądać się tej inicjatywie bowiem marketing szeptany i sponsorowanie blogów zaczyna być popularnym trendem w Polsce.

Dominik Batorski przekonywał, że dane serwisów społecznościowych są bardzo cennymi informacjami dla osób, które potrafią je odpowiednio zanalizować.

Bartek Gędziorowski wraz z Maćkiem Liżewskim (3e.pl) opowiedzieli o genezie projektu Zapraszacz.pl czyli o kolejnym serwisie usprawniającym kontakty i zaproszenia.

Jako ostatni wystąpił Janek Rychter ze swoją dość kontrowersyjną prezentacją o następującym przesłaniu – w świecie technologii informatycznych nie dokonała się żadna rewolucja przez ostatnie 25 lat.

Frekwencja jak widać na zdjęciach była bardzo duża – żałujemy, że nie mogliśmy zaprosić więcej osób ale siedziba Novella nie jest z gumy i po prostu więcej osób by nie weszło.

Rozstajemy się z Aulą na okres wakacji – po powrocie z urlopów zapowiadamy kilka nowych niespodzianek (m.in. zmianę sali).

Dziękujemy sponsorom i partnerom: firmom Novell Polska, Gazeta.pl, TVN oraz Mozilla Foundation za pizzę 🙂

Wypoczywajcie i nabierajcie sił!