2008.09.18

Inauguracja sezonu 2008/2009

Inauguracja sezonu 2008/2009 za nami. Nie było łatwo po wakacyjnej przerwie wziąć się znowu do pracy. To pierwsza Aula poza siedzibą Novella (nie licząc czerwcowej KreoAuli), gdzie liczba gości przekroczyła znacznie 100 osób. Było... zaskakująco.

Dominik Kaznowski z Gazeta.pl otworzył imprezę krótkim wystąpieniem wskazującym dlaczego większe podmioty powinny wspierać barcampowe inicjatywy. Okazało się, że z Hamburga z powodów niezależnych nie dotarł Andreas Bauer z Belysio.
Start-up jednego z Aulowiczów zakwalifikował się do finału europejskiego konkursu Seedcamp. Data finałów nałożyła się na termin naszej imprezy, wobec czego konieczna była telekonferencja. Głos zabrał też drugi polski start-up w finałach Seedcampu – Ad–taily. Gratulujemy sukcesów!

Oficjalną część spotkania zamknął panel dyskusyjny „Kto tu rządzi? Inwestor czy innowator?”, w którym uczestniczyli przedstawiciele funduszy VC. Zgodnie z przewidywaniami nie udało się uzyskać jednoznacznej odpowiedzi.

Otwarcie nowego cyklu spotkań zgromadziło 121 osób.

Dominik Kaznowski opowiedział jak Gazeta zapatruje się na internetową przedsiębiorczość i w jaki sposób zamierza ją wspierać.

Tomek Kolinko prosto z Londynu przybliżył wszystkim Szuku i zdał relację z Seedcampu.

W wideokonferencji wziął udział również Jakub Krzych z Adtaily — 2–giego polskiego startupu, który zakwalifikował się do finału Seedcampa.

Rafał Agnieszczak przedstawił swoje sposoby na produktywność.

Oficjalną część spotkania zamknął panel dyskusyjny „Kto tu rządzi? Inwestor czy innowator?” z przedstawicielami 5 funduszy inwestycyjnych: BB Investment, Business Angel Seedfund, Enterprise Venture Fund I, IIF i SpeedUp.

Dziękujemy Agorze za użyczenie sali.