2009.01.15

Działanie 8.1 i 8.2

Pierwsza Aula w nowej sali udostępnionej nam przez władze Wydziału Mechatroniki. Mariusz Gralewski odsłonił problemy i kulisy zarządzania start-upem, który z kilku kolegów staje się kilkudziesięcioosobową firmą. Bezcenne!

W trakcie prezentacji o najczęściej popełnianych błędach przy składaniu wniosków okazało się, że o dofinansowanie aplikuje kilkoro Aulowiczów. Mamy nadzieję, że do schylania się po unijne pieniądze uda nam się zachęcić jeszcze większą ilość przedsiębiorców. U nas macie unikalną możliwość bezpośredniej rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za prowadzenie Działań 8.1 i 8.2 i zgłębienie ich meandrów.

Jacek Bukowicki (PARP) i Igor Dzierżanowski (Aula Polska) omówili najczęściej popełniane błędy we wnioskach o dofinansowanie z działania 8.1

Artur Kurasiński (Revolver Interactive) zaprezentował swój najnowszy projekt — Szufler

Jan Zając (UW) opowiedział o najczęściej powtarzanych bzdurach na temat serwisów społecznościowych

Mariusz Gralewski (GoldenLine) przedstawił swój sposób na skuteczne zarządzanie firmą przy szybkim wzroście popularności startupu

Michał Dyrda (Epuls) przybliżył temat monetyzacji użytkowników i ich aktywności w serwisach społecznościowych

Na tym spotkaniu udało się zestawić przekrojowe ujęcie wystąpień – prezentację start-upa, temat związany z jego finansowaniem, rozwój zespołu zarządzającego przedsięwzięciem, monetyzacja i w końcu efekty badań naukowych.
Do tego ciekawostka Auli – wprowadzona na 29 Auli – sprawdziła się jako element zamykający część prelekcyjną i otwierający kuluarową.