2009.02.05

Target: matki i młodzież

Konkurencja podbij.pl ustawiła hostessę przed drzwiami Wydziału Mechatroniki, pół godziny przed rozpoczęciem Auli. Poza tym nowe miejsce sprzyjało integracji – goście zjednoczyli się w zadawaniu trudnych pytań gościom. Jednak niepodważalnym faktem jest to, że te startupy zarabiają! Wszystkim życzymy tego samego!

Druga Aula na Mechatronice, a już czujemy się, jak u siebie. Witek Kozłowski z Podbij.pl opowiadał o wybranych kulisach swojego startupu, jednak o jego kontrowersyjności może świadczyć fakt, że mówca wspierany był przez swojego speca od PRu – dotąd niespotykana na Auli forma prezentacji. Trzeba uczciwie przyznać, że prelegent był dobrze przygotowany i dzielnie (i skutecznie) odpierał ataki z sali. O temperaturze tematu „podbijanych aukcji” świadczy fakt, że konkurencja ustawiła przed drzwiami Mechatroniki hostessę z ulotkami.

Prywatnezdrowie.pl w osobie Tomka Kurzątkowskiego zaprezentowało model serwisu napędzanego przez matki wychowujące dzieci, które mają czas na klikanie w internecie i dodawanie danych oraz ich weryfikację. A ponieważ wzmiankowane dane są dla nich żywotnie istotne – angażują się w to bez reszty, dzięki czemu serwis rośnie jak na drożdżach. Świetny, inspirujący pomysł na spożytkowanie społecznych zasobów wolnego czasu dla własnych potrzeb.

Z kolei Microsoft stawia na przyzwyczajanie młodych firm do swoich produktów – BizSpark to program lojalnościowo-inkubatorowo-biznesowy zbudowany nieco podobnie do .NET – dać młodym to czego potrzebują, żeby potem nie chciało im się przechodzić na inne technologie i korzystali z „naszej”.

Kuluary owocne, jednak szybkie zagarnięcie pudełka z pizzą i natychmiastowe opuszczenie budynku to już lekkie przegięcie. Nie tak to ma działać. 🙂

I fotki:

Maciek Cielecki (10clouds) wprowadził nas w świat cloud computingu

Marcin Matuszewski (Future Invest) przybliżył nam konferencję CCNC

Tomek Kurzątkowski (Prywatne Zdrowie) opowiedział o startupowaniu bez technicznej wiedzy i zewnętrznego finansowania

Michał Żyliński (Microsoft) i Krzysiek Kowalczyk (UBIK BC) omówili program BizSpark

Witek Kozłowski (Podbij) opowiedział o swoim budzącym kontrowersje biznesie

Serdecznie dziękujemy za jedno z powyższych zdjęć Robertowi Janiszewskiemu, a po więcej fotografii odsyłamy do jego galerii.