2009.05.26

Drugie urodziny

19 kwietnia 2009 roku minął drugi rok działalności inicjatywy Aula Polska. Z tej okazji zorganizowaliśmy jubileuszowe spotkanie Aula Polska.

Ta Aula była najbardziej skomplikowana ze względów organizacyjnych i nie byłaby aż tak udana, gdyby nie pomoc wielu zupełnie niezależnych osób. Celem tej edycji było zmniejszenie dystansu pomiędzy światem przedsiębiorców, a światem dużych finansów, dlatego spotkanie zorganizowaliśmy w sali New Connect na GPW (dziękujemy!).
Onieśmieleni hi-techowym wnętrzem i niektórymi gośćmi w bardzo dobrych garniturach rozpoczęliśmy nieco sztywno, jednak z każdą kolejną prezentacją atmosfera stawała się bardziej naturalna.

Przy wręczaniu podziękowań i Aulerów było już zupełnie swobodnie, a goście spontanicznie reagowali na każdą zmianę sytuacji. Wręczenie Aulerów dla Gastronauci.pl, Nozbe.com i Goldenline.pl pokazały, że nie trzeba mieć garnituru za 10000$ i posępnego spojrzenia, żeby tworzyć zarabiające i odnoszące sukcesy przedsięwzięcia.

Aula wykorzystała okazję aby podziękować tym, którzy wsparli ją w ciągu dwóch pierwszych lat działania: Novell Polska, Agora S.A., Wydział Mechatroniki PW, mecenas spotkania Cam Media S.A. i prywatni darczyńcy.

Część kuluarowa zakończyła się (niechętnie) około 23.00 i przeniosła się do zupełnie już nieoficjalnego lokalu, gdzieś w mieście. Do zobaczenia za rok 🙂