2007.06.14

Kurza morfologia, kiwi-gramatyka i respekt dla klienta

Czwartek 14.06, godz.19.00 - sala pękała w szwach, tym razem wszyscy i wszystko dojechało na czas.

Czwartek 14.06, godz.19.00 – sala pękała w szwach, tym razem wszyscy i wszystko dojechało na czas.

Spotkanie zaczęło się 19:05, bez kwadransa akademickiego, bo testowaliśmy zaproponowaną przez TeBe formułę dodatkowych 5 minut na pytania po każdej prezentacji – chyba się to nie sprawdziło, ale oczekuję Waszego feedbacku :).

Dowiedzieliśmy się, że Blip się sprzedał nie wiedząc za ile, Grono i Gadu trzymają się mocno, poznaliśmy magię JBR-ów, pośmialiśmy się z ku..rzy przy wyszukiwarkach semantycznych, zobaczyliśmy jak wygląda skrzyżowanie pingwina z myszopticą a na koniec prosto i tanio zajrzeliśmy na Traffi.pl. Ale po kolei :).

Spotkanie rozpoczął Marcin Jagodziński, który od razu, bez zbędnych prezentacji i slajdów, przeszedł do sesji pytań i odpowiedzi. Niestety – większość pytań jak się okazało Marcin stawia sobie sam od dawna, więc pozostały na razie bez odpowiedzi. Dla części osób Blip nadal ma niejasną funkcjonalność, inne odkryły w nim reinkarnację starego, poczciwego IRC :).

Karolina Kraus podtrzymała trend prezentacji bez slajdów, pokazując samodzielnie Generację GG, a wspólnie z Albertem Szybińskim Grono. Niestety, nadal nie wiemy “co dalej” :)…

Zuza Malińska opowiedziała o swojej drodze od agencji reklamowych do Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, pokazując przykłady stron IWP i opowiadając o jego działalności. Na sali był jeszcze jeden JBR (NASK), ale przyznał się dopiero na tarasie ;).

Kolejny blok, dualny, wypełnili wyszukiwaniem semantycznym Adam Zychma i Piotr Fuglewicz. Adam spowodował, że wszyscy zapamiętali soczyste pomarańcze, a Piotr dał niezapomniany wykład o kurzej morfologii i kiwi-gramatyce! Szkoda tylko tego burmistrza ;)…

Piotr Szewczuk opowiedział o wydawanym w sieci piśmie linuksowym Dragonia, spotykając się z całkowitym niezrozumieniem speców od marketingu oraz uznaniem wszystkich geeków :). Przy okazji wiemy już jako wygląda skrzyżowanie pingwina z nietoperzem ;)…

Na koniec Grzegorz Ostrowski opowiedział o najnowszym projekcie ekipy MniamMniam.pl, czyli o Traffi.pl. Okazuje się, że prostota i respektowanie klientów mogą dac bardzo obiecujące rezultaty!

W czasie dodatkowym Piotr Fuglewicz zareklamował jesienną konferencję PTI – XXIII Jesienne Spotkania, na którą każdy może zgłosić w konkursie propozycję sesji tematycznej. Do wygrania laptop i darmowy udział w konferencji!

A potem to już tylko pizza i taras, co trwało- bagatela – do 22.30 :). Tylko tym razem filmu dla dorosłych nie puścili ;)…