2008.06.12

KreoAula

Pierwsza edycja spotkań z cyklu KreoAuli, która odbyła się 12 czerwca w siedzibie Agory już za nami. Przybyło 120 osób, oprócz których towarzyszyła nam również spora grupa osób na Blipie i innych mikroblogowych aplikacjach.

Bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się przybyć i pomimo nałożenia się dwóch fajnych konferencji (TMT Communities) pojawić się tego samego dnia na obu spotkaniach.

KreoAula pokazała, że istnieje duże zapotrzebowanie na wiedzę w tematach usability, user experience czy budowania przyjaznych interfejsów aplikacji. Prelegenci oraz osoby zaproszone do panelu dyskusyjnego oprócz profesjonalnego meritum, poruszali tematy “okołokonferencyjne” – w pewnym momencie otarli się nawet o próbę definiowania co jest sztuką, z której, przy pomocy publiczności, przytomnie szybko się wycofali 🙂

Zapraszam do bardzo dokładnej relacji z KreoAuli na WebQuatro – w zasadzie trudno dodać coś nowego, świetnie opisane spotkanie wraz z cytowaniem wypowiedzi poszczególnych dyskutantów. Dla wzrokowców – zobaczcie zdjęcia Janusza Kaliszczaka z imprezy. A tu zdjęcia Janka Rychtera.

Spotkanie „kręcił” Maciek Budzich (www.blog.mediafun.pl)
Panel dyskusyjny z udziałem publiczności oraz rozstrzygnięcie pojedynku ilustratorów (65 min):

Interesującym motywem okazał się remis w bitwie ilustratorów 32:32 – iście amerykański przypadek demokracji.

Dziękujemy gościom, grafikom (Mikołajowi Piszczako (www.symbiont.pl) i Rafałowi
Szymańskiemu), prelegentom i partnerom KreoAuli:

Zapraszamy już na kolejne spotkanie – we wrześniu!

Niespodziewany wynik meczu Polska:Austria – 1:1 – przewidziało 12 osób, spośród których sierotka (prawie sto kilo żywej wagi) z zawiązanymi oczami wskazała zdobywcę drugiego Jacka Danielsa, którym stał się Daniel Wójcik! Danielu – prosimy o kontakt.

A 19 czerwca zapraszamy na regularną Aulę do siedziby Novell.