2016.04.13

Uber i „Dolina Krzemowa”

Jak buduję się prawdziwe, globalne startupy? Ile prawdy jest w filmowych opowiednikach startupów? Na te pytanie odpowiedzą: Kacper Winiarczyk (General Manager Ubera w Polsce) oraz Artur Kurasiński. Potem zaprasamy na premierowe odciniki serialu "Dolina Krzemowa"

HBO Polska i Aula Polska zapraszają na przedpremierowy pokaz 3 sezonu serialu Dolina Krzemowa. Serial Dolina Krzemowa to satyra na środowisko kalifornijskiej Doliny Krzemowej – światowego centrum innowacji i nowych technologii. W tym miejscu często Ci, którzy posiadają najlepsze

kwalifikacje, żeby osiągnąć sukces są ostatnimi, którzy potrafią sobie z nim poradzić. Bohaterami serialu jest grupa kumpli, którzy razem stworzyli startup Pied Piper, oferujący rewolucyjną metodę kompresji danych. Wspólnie dążą do tego, by osiągnąć upragniony sukces i sławę na miarę Marka Zuckerberga i Steve’a Jobsa. Jednak sam pomysł nie wystarcza, a bohaterowie muszą zmierzyć się z twardą rzeczywistością, a także absurdami Doliny Krzemowej.

W poprzednim sezonie Richard decyzją inwestorów stracił stanowisko prezesa Pied Piper. Teraz będzie musiał odnaleźć się w roli szefa do spraw technologii. Jego ekipa stanie tym samym przed nowymi wyzwaniami, a lojalność jej członków zostanie wystawiona na próbę – szczególnie, że nowy lider będzie chciał wprowadzić wiele zmian, a konkurencja w postaci Gavina Belsona i korporacji Hooli zamierza wrócić do gry.

Twórcą „Doliny Krzemowej” jest Mike Judge (Beavis & Butthead, Idiokracja), który oparł scenariusz na swoich doświadczeniach z czasów, gdy pracował jako inżynier w jednej z firm w okolicach Palo Alto.

Premiera 3 sezonu Doliny Krzemowej odbędzie się 25 kwietnia o godz. 21.10 w HBO. Wszystkie odcinki wszystkich sezonów można oglądać na HBO GO.

Premierowy odcinek „Doliny Krzemowej” zobaczymy dzięki HBO Polska. Po seansie zapraszamy na mały poczęstunek.