2015.10.18

The Venture – milion dolarów dla startupów!

15 października rusza pierwsza polska edycja globalnej inicjatywy The Venture. Celem programu jest wspieranie i promowanie młodych przedsiębiorców i START-UPów z całego świata, którym bliska jest idea dobrego biznesu. Intrygujący pomysł, przemyślany plan oraz założenia, a także odpowiednia prezentacja mogą być przepisem na…

the venture_michał żebrowski

15 października rusza pierwsza polska edycja globalnej inicjatywy The Venture. Celem programu jest wspieranie i promowanie młodych przedsiębiorców i START-UPów z całego świata, którym bliska jest idea dobrego biznesu. Intrygujący pomysł, przemyślany plan oraz założenia, a także odpowiednia prezentacja mogą być przepisem na sukces.

Zwycięzcy pierwszej polskiej edycji konkursu będą mieli okazję przedstawić swoje pomysły na biznes na arenie międzynarodowej, a tym samym zawalczyć o nagrodzenie ich projektu funduszami. Łączna pula nagród to 1 milion dolarów.

Projekt organizowany jest w ramach globalnej kampanii Chivas Regal The Venture, promującej biznesy zaangażowane społecznie. Jego celem jest wspieranie młodych przedsiębiorców oraz START-UP-ów, które chcą osiągnąć sukces „we właściwy sposób”, a rozwiązywanie problemów społecznych jest dla nich równie ważne jak osiąganie korzyści finansowych.

Finaliści polskiej edycji otrzymają nagrody o łącznej wartości 80 000 zł. Dodatkowo zwycięzca będzie miał możliwość zaprezentowania swojego pomysłu na arenie międzynarodowej w globalnym etapie The Venture, w którym łączna suma nagród opiewa na milion dolarów. Sukces lokalny, sukces globalny

W programie The Venture mogą wziąć udział zarówno przedsiębiorcy, którzy dopiero tworzą swój pomysł na biznes, jak i ci, których firmy już rozpoczęły swoją działalność, ale są obecne na rynku nie dłużej niż trzy lata.

Najważniejszym kryterium, według którego oceniane będą zgłaszane projekty, będzie szeroko rozumiana użyteczność społeczna. Dotyczy to zarówno wspierania pracowników, ochronę środowiska, jak i oferowanie usług i produktów, które odpowiadają na realne problemy i potrzeby społeczności.

Organizatorzy Programu szukają firm oraz pomysłów na biznes, których działania będą siłą napędową pozytywnych zmian na świecie oraz które będą inspiracją dla innych: firm oraz społeczeństwa.

W pierwszej edycji The Venture uczestniczyli przedsiębiorcy z 16. krajów, którzy zaprezentowali wyjątkowe pomysły na biznes. Dzięki wsparciu jury eksperckiego dopracowali swoje koncepcje i stworzyli plany biznesowe, które są siłą napędową pozytywnych zmian, a jednocześnie przyniosą swoim twórcom wymierne korzyści finansowe. Duży sukces pierwszej edycji zachęcił twórców do rozszerzenia zasięgu programu. Do tegorocznej edycji zgłosiło się na ten moment aż 25 krajów.

Chętni mogą zgłaszać się do polskiej edycji programu The Venture do 15 grudnia br. Lokalne wyniki zostaną ogłoszone w styczniu 2016 roku. Zwycięzca zostanie zakwalifikowany do globalnego finału, w którym rywalizować będzie z uczestnikami z całego świata. Nagrodą do zdobycia jest część puli w wysokości miliona dolarów.

 

Zasady uczestnictwa w programie oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie:

https://www.theventure.com

the venture_polska_pernod_ricard_aula polska

Jury polskiej edycji „The Venture”:

Michał Żebrowski – aktor filmowy, teatralny i radiowy, który połączył swoją pasję zawodową z biznesem tworząc Teatr 6.piętro. Obecnie jest jego dyrektorem naczelnym i producentem. Jeden z najpopularniejszych polskich aktorów. Zagrał w kilkudziesięciu filmach w Polsce i za granicą oraz w spektaklach Teatru Telewizji.

Występował na deskach większości warszawskich teatrów i na wielu scenach w całej Polsce. Laureat wielu prestiżowych nagród polskiego show-biznesu. Od 1995 roku jest producentem wydawnictw fonograficznych. Od 2006 roku współprodukuje także przedstawienia teatralne, które do dziś są scenicznymi przebojami.

Agnieszka Oleszczuk-Widawska – jedna z najbardziej znanych przedstawicielek środowiska startupowego, a także jedna z pierwszych w Polsce kobiet, które stworzyły swoje startupy. Jej system rejestracji i sprzedaży biletów online na wydarzenia Evenea.pl został nagrodzony branżową statuetką Aulera 2011.

W latach 2012-2013 pełniła funkcję dyrektora największego na świecie akceleratoraz Doliny Krzemowej – Founder Institute Warsaw. Współorganizatorka spotkań branży startupowej IT LubCamp, Aula Polska Lublin i Startup Weekend Lublin. Przez ostatnie 1,5 roku współtworzyła Mimpi.pl – serwis pomagający spełniać marzenia. Wykładowca, trenerka, mentorka.

Marian Owerko – absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Handel Zagraniczny. Podczas studiów wspólnie z przyjaciółmi założył firmę Bakalland, która  jest liderem na rynku bakalii w Polsce i właścicielem takich marek jak Bakalland i Delecta.

Obecnie Przewodniczący Rady Nadzorczej Bakalland S.A. Współwłaściciel Funduszu Solter Capital, inwestującego w branżach FMCG, nieruchomościach  oraz obszarze nowych technologii.

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenie Polski za działalność na rzecz promocji przedsiębiorczości. V-ce Prezes Polskiej Rady Biznesu, w ramach której współorganizuje Program Kariera – program praktyk przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem – studentów oraz absolwentów uczelni wyższych, do 30. roku życia.

Philip Ainsworth – Abolwent szkockiego Universytecie Saint Andrews. Szerokie doświadczenie biznesowe zdobywał na wielu rynkach. Piastował stanowisko menedżera regionalnego w Chivas Brothers. W 2012, został mianowany dyrektorem regionalnym odpowiadającym za obszar Europy Środkowo-Wschodniej i Afryki (EMEA).

Obecnie Dyrektor Marketingu, Członek Zarządu Wyborowa Pernod Ricar. Od dawna związany z marką Chivas Regal, która jest organizatorem projektu The Venture.

Bliska jest mu idea biznesu zaangażowanego społecznie oraz szlachetności, która od wielu lat wpisana jest w esencję marki Chivas Regal. W tym roku wraz z polskimi ekspertami będzie oceniał startupy w lokalnej edycji The Venture i szukał tego, który najlepiej oddaje ideę „win the right way”.

Aula Polska jest partnerem projektu „The Venture”